Zaangażuj się

Jeśli w jakikolwiek sposób porusza Cię sytuacja mieszkańców Pobe Mengao zachęcam do zaangażowania się w działanie, których celem jest zmiana ich życia!

Możesz zrobić to na kilka sposobów:
 1. Módl się! Burkina Faso to kraj w którym chrześcijanie stanowią zdecydowaną mniejszość. Poprawa jakości ich życia, to nie tylko poprawa warunków fizycznych (dostęp do pożywienia, edukacji, pomocy medycznej) ale również zmiana ich życia duchowego. Wierzę, że wraz z przemianą serca mieszkańców Pobe Mengao może zmienić się sytuacja kobiet i dzieci, całych rodzin, a co za tym idzie zmieni się społeczeństwo. 
 2. Zaproś nas do swojego Kościoła, Parafii, Grupy Domowej itd. Z chęcią przyjedziemy i opowiemy o sytuacji mieszkańców w Pobe Mengao oraz o tym, co można zrobić by im pomóc.
 3. Zorganizuj wystawę zdjęć z Burkina Faso. Wystawa składa się z ok. 60 antyram przedstawiających codzienne życia mieszkańców tego kraju. 
 4. Podziel się swoim talentem. Część prowadzonych przez nas działań to zbieranie funduszy na projekt "Pomoc dla Afryki". Podczas warsztatów wolontariusze wykonują różne rzeczy, dochód z ich sprzedaży jest przekazywany na realizację projektów.
 5. Wspieraj nasze działania finansowo: „Ludzie to Boża metoda – Wesprzyj nas”. Wpłacone przez Ciebie środki zostaną wykorzystane na realizację projektów w Pobe Mengao zatwierdzonych przez Komisję ds. finansowego wspierania projektów „Pomoc dla Afryki”.
Wszystkie dzieci lubią się bawić i śmiać :-)


Jednak niektóre mają inne warunki niż te, które pamiętamy ze swojego dzieciństwa...
 Dzieci z Djibo bawią się w wodzie po nocnej ulewie. 


Od najmłodszych lat dzieci pomagają rodzicom w gospodarstwie domowym. 
Dziewczynki noszą wodę, kopią w polu, pomagając często ponad swoje siły...

I Ty możesz mieć wpływ na jakość życia mieszkańców Pobe Mengao! Dołącz do nas już dziś!

3 komentarze:

 1. Chętnie zaprosilibysmy Państwa do naszej szkoły na spotkanie z uczniami. W tamtym roku został przeprowadzony projekt edukacyjny pod hasłem Dzień Afryki - wyciągnij dłonie i pozwól im chwycić marzenia. Wtedy też została zorganizowana akcja piórnika w ramach pracy fundacji dzieci Afryki. W tym roku również chcemy zrobić podobne spotkanie. Bardzo proszę o kontakt. Z poważaniem nauczyciel klasy 1

  OdpowiedzUsuń
 2. Bez informacji, jaka to szkoła i bez danych kontaktowych (komentarze są dodawane jako unknown) nie mam z kim się skontaktować.

  OdpowiedzUsuń