sobota, 14 stycznia 2017

Powitanie

Po dość długiej przerwie witam Was ponownie na blogu :) Tym razem chciałabym napisać kilka słów o naszych spotkaniach z kobietami w Pobe Mengao podczas listopadowego wyjazdu. Jak zapewne pamiętacie, w 2014 roku wsparliśmy kobiece stowarzyszenie "Dofre Hansi", przekazując im środki finansowe na zakup owiec (więcej możecie przeczytać tu, dodatkowo pomagały one rozdysponować bieliznę w ramach akcji SMK). Będąc jeszcze w Europie umówiliśmy się na spotkanie z kobietami z tego stowarzyszenia, by porozmawiać o tym, jak wygląda realizacja kolejnych etapów tego projektu. Niezmiernie miło zaskoczyły nas kobiety z "Dofre Hansi" pojawiając się na przystanku autobusowym w dniu naszego przyjazdu tylko po to by się z nami przywitać. Założyły swoje piękne, kolorowe stroje i czekały na nas przez kilka godzin. Nie mieliśmy możliwości, by się z nimi skontaktować, autobus miał spóźnienie, a do tego liczne kontrole nie przyspieszały naszej podróży. Sekretarka stowarzyszenia, Mamouna urodziła niedawno dziecko i w trakcie powitania miałam możliwość potrzymania na rękach 3-miesięcznego Henocha. 

Kobiety ze stowarzyszenia Dofre Hansi witają nas w Pobe Mengao
Udało nam się spotkać z kobietami jednego wieczoru, by przedyskutować funkcjonowanie ich stowarzyszenia, realizacje projektów oraz potrzeby i wyzwania jakie przed nimi stoją. Pora wieczorowa została wybrana nieprzypadkowo - kobiety pracują w ciągu dnia i nie miałyby czasu na spotkanie z nami. Dodatkowo mieliśmy w ciągu dnia wiele spotkań z męską częścią wioski, więc wieczór był dla nas wszystkich jak najbardziej odpowiedni :-)
Oczywiście, nie da się ukryć, że podział na mężczyzny i kobiety jest bardzo wyraźny i w pewnych sytuacjach można wyczuć pewne napięcia pomiędzy obiema grupami. Z naszej strony, staramy się pomagać w taki sposób, by nie zwiększać istniejących napięć lecz je zmniejszać!
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza