wtorek, 28 czerwca 2016

samorząd

W ostatnim czasie w Burkina Faso odbywały się wybory merów. O ile Państwo w każdej miejscowości nasadza swojego przedstawiciela - prefekta, to ludzie mogą również wybrać władze samorządowe, jest nim mer i jego zastępca. Prefekt i mer są przedstawicielami mieszkańców wioski czy miasta. Ich kompetencje są częściowo rozdzielone, częściowo się pokrywają, jednak oboje ze sobą współpracują. 
Po wcześniejszych zmianach w polityce, władze samorządowe zostały zawieszone. Dopiero w tym roku doszło do ponownych wyborów samorządowych. Nie należały one do spokojnych. Jak oceniają komentatorzy z Burkiny, tegoroczne wybory charakteryzowały się przemocą większą niż dotychczas, jednak nie było tak w każdym regionie tego państwa. 
Nowym merem Pobe Mengao został chrześcijanin. Daje nam to możliwość lepszej współpracy w kilku płaszczyznach, pokazuje też na drobne zmiany zachodzące w tej miejscowości. Chwała Bogu za to!!!
Na zdjęciu od lewej kolejno siedzą: przedstawiciel władzy ludycznej (król), przedstawiciel samorządu (mer Pobe Mengao w 2011 roku) oraz pomocnik króla. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza