niedziela, 20 lipca 2014

To już jutro!

Od kilku tygodni przygotowujemy się do wyjazdu do Burkina Faso. Wyjeżdżamy już niedługo, a dokładnie w poniedziałek do Monachium,  a stamtąd do Wagadugu w BF. W naszej wyprawie biorą udział trzy osoby. Naszym celem jest zbadanie tamy, która mogłaby zapewnić mieszkańcom Pobe Mengao stały dostęp do wody. Niestety, tuż po jej postawieniu tama została przerwana - uderzyło w nią dosyć duże drzewo. Niedokładne wykonanie i siła uderzenia spowodowały spore szkody, których dotychczas nikt nie naprawił. 

Zniszczona tama w Pobe Mengao.
Chcemy zobaczyć w jaki sposób i czy w ogóle jest możliwe naprawienie tej tamy, czy może trzeba ją wykonać od nowa oraz przeliczenie kosztów. Dlatego też w skład naszej wyprawy wchodzi Grzesiek - inżynier, nasz ekspert od hydrobudowy. W sumie podczas tego wyjazdu to na nim spoczywa najważniejsza część zadań do wykonania już na miejscu. Całość naszych działań, wyprawę oraz sytuację na miejscu będzie dokumentował Artur - dramaturg i dziennikarz w jednym. Dzięki temu, że mamy go w swojej ekipie, po powrocie będziemy dysponowali dużą ilością dobrej jakości materiałów, których będziemy mogli uż
ywać, by informować ludzi o tym, co dzieje się w Burkina Faso i jakie są ich potrzeby. Podczas tego wyjazdu będę, tak jak dotychczas, tłumaczyła oraz koordynowała poruszanie się i przemieszczanie, załatwiała noclegi itd.
Naszym celem jest również przekazanie środków finansowych na realizację projektu OWCE. Projekt ten został w całości napisany przez mieszkańców Pobe Mengao. Jego realizacja pozwoli założyć niewielkie gospodarstwa grupie kilkunastu kobiet, które dzięki temu będą miały niewielki dochód.
            W miejscowościach, przez które przejeżdżamy i w samym Pobe Mengao odwiedzimy również kilka kościołów, z którymi stale utrzymujemy kontakt. Dla nich niezwykle cennym jest to, że pamiętamy o nich i wracamy. Dla mnie osobiście jest niesamowitym, że wspólnie razem możemy modlić się i śpiewać dla naszego Pana, mieć ze sobą społeczność, chociaż pochodzimy z zupełnie różnych kultur, mówimy zupełnie innymi językami! 
Wieczorne nabożeństwo.
W Burkina Faso spędzimy dwa tygodnie. Powrót planowany jest na 4 sierpnia. W związku z przewidzianymi pracami wyjazd zaplanowaliśmy w trakcie pory deszczowej. Jest to związane także z pewnymi utrudnieniami - rozmyte drogi, duża ilość insektów... Z naszej strony robimy wszystko co możliwe, by zabezpieczyć się przed różnymi "niespodziankami", jednak Afryka jest nieprzewidywalna. Dlatego też chciałabym prosić Was o modlitwę, by te dwa tygodnie, które spędzimy w Burkina Faso, były pełne błogosławieństw. By Pan Bóg nasz strzegł i ochraniał. Wierzę, że z Jego pomocą i ochroną jesteśmy w stanie zalecieć na miejsce, wrócić bezpiecznie do domu oraz wykonać to wszystko co zaplanowaliśmy. 
Serdecznie dziękuję już teraz za Wasze wsparcie i modlitwy!!!

Jeżeli Pan Bóg porusza Twoje serce i chcesz wesprzeć nasze działania w Burkina Faso, darowiznę możesz przesłać na konto:
Centrum Misji i Ewangelizacji, ul. Misyjna 8, 43-445 Dzięgielów

Bank Spółdzielczy w Cieszynie 66 8113 0007 2001 0003 9909 0002 w polu tytułem wpisać „darowizna – Afryka”

1 komentarz: