sobota, 19 września 2015

Zamach stanu w Burkina Faso

Końcem tego tygodnia w mediach pojawiła się informacja, że władzę w Burkina Faso przejęło wojsko. Informacja ta zaniepokoiła mnie, pewnie wielu z Was też... Po wykonaniu telefonów do przyjaciół w BF dowiedziałam się, że owszem, informacje te są prawdziwe. Pomimo tego, że na październik tego roku zaplanowano demokratyczne wybory, wojsko przejęło władzę. Dzisiaj na godzinę 10.00 (czasu BF) zaplanowano rozmowy polityczne mające na celu zażegnanie kryzysu. Odkąd wojsko ogłosiło przejęcie władzy, ludzie wychodzą na ulice i protestują przeciwko temu co się stało, protesty te są tłumione, wielu jest rannych, są też zabici. 
W miastach i wioskach, z dala od stolicy panuje względny spokój. Jednak mieszkańcy są zatrwożeni tym co się dzieje w kraju i z wszystkich rozmów, które z nimi przeprowadziłam wynika jedno: módlcie się o nas, o mądrość dla tych, którzy starają się przywrócić pokój w naszym Państwie!
Moja prośba do Was - proszę módlcie się o pokój w Burkina Faso! Ludzie, którzy tam mieszkają, to jedni z najbiedniejszych na świecie. Mieszkają tam też nasi bracia i siostry w Chrystusie. Pamiętajmy o nich w tym trudnym dla nich czasie. 

Kilka zdjęć z tego co dzieje się obecnie w BF możecie zobaczyć tutaj


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza